بازدید مدیر عامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور از شرکت فولاد آلیاژی ایران +تصاویر پایگاه خبری تحلیلی آفتاب بافق | brassonline

مس فلزی است که دارای قدرت هدایت الکتریکی و گرمایی زیاد و قابلیت شکل‌پذیری بالا بوده و پس از فولاد و آلومینیوم، فلز مس سومین فلز پر مصرف در جهان است. تاریخچه استخراج و مصرف مس در جهان به حدود ۱۰ هزار سال قبل برمی‌گردد. امروزه صنایع بسیار زیادی از فلز مس به عنوان ماده اصلی و اولیه خود استفاده می‌کنند. این فلز با ارزش تقریبا در بیشتر صنایع دنیا نظیر ساختمان، تولید برق، لوله‌کشی، پزشکی، تزئینات، ساخت آلیاژهایی نظیر برنز و برنج و غیره کاربرد دارد. ذغال‌ سنگ سوختی است که در زنجیره تبدیل سنگ آهن به فولاد مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ این سوخت باعث افزایش آلاینده ها می‌شود.

بازدید مدیر عامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور از شرکت فولاد آلیاژی ایران +تصاویر پایگاه خبری تحلیلی آفتاب بافق | brassonline صنایع مرتبط با فلز همواره نقشی استراتژیک در اقتصاد جهانی داشته است و ایران نیز به واسطه قرار گرفتن معادن فلزی بسیار زیاد در محدوده جغرافیایی خود، در سالیان اخیر به عنوان یکی از کشورهای مطرح در تولید محصولات مرتبط با فلزات اساسی بوده است. سرمایه گذاری های متعدد در صنایع فلزی ایران موجب گسترش شرکت ها و کارخانه های فعال در این حوزه شده است و همین عامل، گروه فلزات اساسی در بازار سرمایه را تشکیل داد. در حال حاضر گروه فلزات اساسی در بازار سرمایه ایران پس از گروه محصولات شیمیایی، بیشترین ارزش بازار را در اختیار دارد و همواره به عنوان یکی از پر حجم ترین گروه های این بازار شناخته می شود. بنابراین با پذیرش شرکت های حوزه فلزات اساسی، گروهی تحت عنوان «گروه فلزات اساسی» به وجود آمد که در حال حاضر با در اختیار داشتن بیش از 17 درصد ارزش بازار سرمایه، به عنوان دومین گروه بزرگ این بازار شناخته می شود. مرکز اصلی شرکت فولاد آلیاژی ایران در شهرستان یزد واقع است. در حال حاضر با توجه به اینکه ۳۴.۲۸ درصد سهام شرکت متعلق به شرکت بین المللی صنایع و معادن غدیر می باشد، جز شرکت‌های تابعه آن و واحد تجاری نهایی شرکت سرمایه گذاری غدیر است.

همچنین در این طرح دانش فنی تولید مواد فوق ریزدانه و نانو ساختار با روش ترکیبی جدید توسعه یافت و نمونه محصول تولید شده و آزمایشات لازم روی آن انجام شد. مسرور دارای سوابقی چون عضویت در هیئت مدیره شستا، مشاور اقتصادی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و مدیرعامل سابق منطقه آزاد بندرانزلی است. برخی دیگر نیز سود دوره‌ای ندارند و ارزش واحد آن به صورت تجمعی اضافه می‌شود و دارندگان آنها از تفاوت قیمت خرید و فروش هر واحد کسب سود می‌نمایند.

تحلیل بنیادی گروه فلزات غیرآهنی: مس

عمده تولیدات این ۴ شرکت در داخل کشور به فروش رسیده و بازار برنج و مس کیلویی مصرف می‌شود. دو شرکت آلومتک و فمراد هیچ گونه فروش صادراتی را در سال 99 ثبت نکرده‌اند. فایرا و فنوال نیز تنها بخش کوچکی از محصولات خود را به کشورهای دیگر صادر نموده‌اند تا نیاز بازار داخل به صورت کامل پوشش داده شود. اگر چه پیش‌بینی می‌شود که با افزایش ظرفیت تولید آلومینیوم در کشور طی سال‌های آتی، میزان صادرات این شرکت‌ها نیز افزایش یابد.

  • از این میان ۳ شرکت در بورس و یک شرکت نیز در بازار پایه فرابورس پذیرفته شده‌اند.
  • با توجه به توضیحات قبلی، در این تحلیل فرض شده است تا راه‌اندازی کامل پروژه کلاف و وایر، شرکت وزن بیشتر تولیدات خود در پروژه یزد یک را به محصولات آلیاژی اختصاص دهد.
  • اکتشاف، استخراج و بهره برداری از معادن فلزی و غیر فلزی مورد نیاز صنعت فولاد از جمله استخراج و فرآوری سنگ آهن، دولومیت و تولید سنگ آهن دانه بندی،کنسانتره، گندله و…
در تحلیل مورد نظر فرض شده است که این پروژه در تابستان سال ۱۴۰۲ به بهره‌برداری می‌رسد. با توجه به آخرین اطلاعات تست سرد، این واحد در اسفندماه سال 1401 انجام شده است و احتمال شروع تولید زودتر از زمان در نظر گرفته شده در این تحلیل وجود دارد. فروآلیاژها، آلیاژی از آهن همراه با یک یا چند عنصر مخصوص مانند سیلیسیم، منگنز، کروم، وانادیوم و …

محل شرکت